Materiały izolacyjne to te elementy, dzięki którym kable elektryczne i przewody elektroniczne nabierają trwałości i wytrzymałości. Zamiast służyć do pierwszego lepszego uszkodzenia, np. przytrzaśnięcia ciężkim sprzętem lub zalania wodą, służą latami. Są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, substancje oleiste, a czasem nawet płomienie. Przekonaj się, jakie materiały izolacyjne znajdziesz u nas!

Podstawowe materiały izolacyjne

Hurtownia kabli multikable.pl ma w ofercie węże termokurczliwe, plecionki oraz wężyki spiralne. Osłony są zróżnicowane pod względem przekroju, długości, budowy i koloru.

Wąż termokurczliwy można wykorzystać do znakowania końcówek kabli w domu czy zakładzie przemysłowym. Połączysz nim przewody i dokonasz napraw niektórych uszkodzeń. Węże termokurczliwe mają za zadanie chronić przewody przed uszkodzeniami mechanicznymi tak, by instalacje pozostawały trwałe. Węże odznaczają się elastycznością. Nałożone na przewód lub inny element instalacji kurczą się do momentu, w którym ciasno oplatają pozostający w środku obiekt. Przesuwaniu się zapobiega klej charakteryzujący wszystkie węże termokurczliwe.

Materiały izolacyjne do miejsc narażonych na pożar

Przewody elektryczne i inne elementy instalacji możesz zabezpieczać również poprzez plecionki poliestrowe. Chronią nie tylko przed podstawowymi uszkodzeniami mechanicznymi, lecz również przed rozprzestrzenianiem się ognia. Wykonana z poliestru bezhalogenowa powłoka sprawia, że ogień się wygasza. Plecionki poliestrowe minimalizują powstawanie dymu i toksycznych związków.

W specyfikacji produktów sprawdzisz, jakie szerokości mają plecionki poliestrowe. Przygotowaliśmy drobne modele o średnicy 5, ale też duże, mające średnicę 50. Materiały izolacyjne różnią się także długością. Możesz zakupić szpulę 50 m, 100 m albo inną.

Materiały izolacyjne do przewodów – wężyki spiralne

Szukasz osłon dobrych jakościowo i łatwych do założenia? Zwróć uwagę na wężyki spiralne, które w naszym sklepie znajdziesz w dwóch wariantach kolorystycznych: czarnym i transparentnym. Pierwszy zapewnia estetykę i spójność w sytuacji, w której przewody elektryczne zostały zastosowane na powierzchni. Drugi uwidacznia kable o różnych kolorach, dzięki czemu łatwiej będzie Ci znaleźć ten właściwy.

Każdy wężyk spiralny został wykonany z polietylenu, co czyni go – tak jak plecionki poliestrowe – bezhalogenowym, samogasnącym. Doskonale sprawdzi się w fabrykach, hutach, zakładach przemysłowych.

Pamiętaj, by zawsze dbać o izolację przewodów. Jeżeli mają się znaleźć w miejscu, w którym, zachodzi wysokie ryzyko uszkodzenia, umieść je w dodatkowej osłonie – jednej z przedstawionych w niniejszym artykule. Kupuj materiały izolacyjne wyłącznie w profesjonalnych, sprawdzonych miejscach, takich jak hurtownia kabli multikable.pl. My stawiamy przede wszystkim na jakość!