Kable telekomunikacyjne i przewody telekomunikacyjne wykorzystywane są w branżach związanych z komunikacją na odległość: telefonii, telegrafii, teletransmisji. Ale nie tylko, bo spotkasz je także w urządzeniach alarmowych i przeciwpożarowych. Popularną dziś dziedziną, w której stosuje się przewody telekomunikacyjne, jest informatyka. Zanim złożysz zamówienie, zapoznaj się z podstawowymi informacjami!

Przewody telekomunikacyjne

Przewody telekomunikacyjne dzielą się na modele TDY i YTDY. Dodatkowo wyróżnić można także przewody ekranowe YTDYekw. Dzięki nim wykonasz stałe instalacje wewnętrzne w obrębie sprzętów telekomunikacyjnych oraz elektronicznych. Wykorzystasz je np. w instalacjach niskonapięciowych stanowiących postawę urządzeń alarmowych, domofonowych i zdalnego sterowania. Przewody ekranowe YTDYekw dodatkowo ograniczają wpływ zakłóceń na transmisję sygnałów. Mają trwałą izolację wykonaną z polwinitu.

Kable telekomunikacyjne

Kable YTKSY i kable ekranowane YTKSYekw to trwałe i odporne na drobne uszkodzenia kable telekomunikacyjne. Doskonale przesyłają dane. Powinny być stosowane wewnątrz budynków. Te modele, które mają wbudowany ekran, sprawdzają się do ograniczania wpływu zakłóceń na transmisje sygnałów.

Kable przeciwpożarowe

Jak wspomnieliśmy we wstępie, kable i przewody telekomunikacyjne służą również do tworzenia instalacji alarmowych i przeciwpożarowych. Oznacza to, że muszą się odznaczać podwyższoną odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Takie są kable przeciwpożarowe YnTKSY oraz kable ekranowe YnTKSYekw. Możesz wykorzystać je do konstruowania zaawansowanych systemów alarmowych w budynkach. Izoluje je trwałe tworzywo uniepalnione.

Czy wiesz, że...?

Internet to wciąż stosunkowo świeża dziedzina w branży telekomunikacyjnej. Do przesyłania danych dwojakiego rodzaju – analogowych i cyfrowych – zostały stworzone nowe kable: przewody komputerowe. Odznaczają się wysoką przepływnością binarną, która bezpośrednio przekłada się na prędkość przesyłu danych cyfrowych. Takie przewody elektryczne – poza sieciami internetowymi – znajdują zastosowanie w telewizji przemysłowej i automatyce.

Wiesz już, które kable telekomunikacyjne są Ci potrzebne? Znajdź je w naszym asortymencie i zamów w wybranych modelach. Wybierz liczbę żył i długość przewodów.