Przewody sterownicze to szeroka grupa kabli wykorzystywanych do sterowania sygnalizacją, tworzenia aplikacji przemysłowych i stosowania w technice pomiarowej. Można układać je w pomieszczeniach suchych i ciepłych, ale również mokrych i poza budynkami. Poznaj funkcjonalne przewody ekranowe, przewody ekranowe do falowników, przewody nieekranowe i przewody bezhalogenowe.

Do czego wykorzystuje się przewody ekranowe i przewody ekranowe do falowników?

Przeglądając ofertę naszego sklepu, natkniesz się na przewody ekranowe i osobno na przewody ekranowe do falowników. Obie kategorie kabli dzielą się na podrodzaje (typy), m.in. przewody LiYCY 0,6/1kV, przewody LiYCY 300V i przewody LiYCY 500V. Nadają się do transmitowania danych i sygnałów analogowych oraz cyfrowych.

Przewody ekranowe wykorzystasz w elektronicznych urządzeniach służących do: liczenia, sterowania, regulowania. Pamiętaj jedynie, by przewody ekranowe stosować w odbiornikach, w których przepływ prądu nie przekracza dopuszczalnej obciążalności konkretnego typu kabla.

Z kolei przewody ekranowe do falowników, jak wskazuje nazwa, dostosowane są do połączeń silników i falowników m.in. w przemyśle i klimatyzacji. Możesz układać je w ziemi, a zatem zarówno w, jak i poza budynkami.

Kiedy wybrać przewody nieekranowe zamiast ekranowych?

Kolejne kable do przemysłu, wykonywania pomiarów i terowania to przewody nieekranowe. Nie nadają się do stosowania na zewnątrz, choć wewnątrz budynków można je układać w pomieszczeniach wilgotnych i mokrych. Znajdziesz je np. przy taśmach produkcyjnych i montażowych. Są giętkie i trwałe. Połączysz nimi urządzenia.

Sprawdź, na jakie maksymalne obciążenie zezwalają konkretne przewody elektryczne. Przykładowo przewody OLFLEX nadają się do średnich obciążeń mechanicznych.

Przewody bezhalogenowe w układach sterowania

Na koniec zostały nam przewody bezhalogenowe, czyli takie kable elektryczne, które mogą pracować w układach: sterowania, sygnalizacji, transmisji danych, pomiaru, kontroli. Tworzywo bezhalogenowe zastosowane jako powłoka czyni je idealnymi do warunków, w których ryzyko wystąpienia pożaru jest duże. Z kolei specjalnie wykonany oplot chroni przewody bezhalogenowe przed zakłóceniami elektromagnetycznymi.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego sklepu. Znajdziesz w niej przewody sterownicze dopasowane rozmiarem i budową do Twoich potrzeb.